Yücecengiz

Yürüme Yolu Nedir?

Yürüme Yolu Nedir ?

YÜRÜME YOLU NEDİR?

Yürüme yolu havşalı olarak adlandırıla kabartmalı delikli yüzeylerden oluşmaktadır. Yüzeyinin kabarık olması nedeniyle yürüyüş yollarında kaymayı engellemektedir. Herhangi bir ıslanma sonucunda ayakkabınızın kaymasını engelleyerek düşmenize engel olmaktadır. İnşaat iskelelerinde de kullanılan bu platform sayesinde oluşabilecek tehlikeli durumlardan sizi korumakta ve aynı zamanda iş güvenliği konusunda da büyük önem taşımaktadır.

YÜRÜME YOLU İLE İŞ GÜVENLİĞİ

Yürüme yolu yani platformumuz çeşitli alanlar da kullanılabilmektedir. Görme engelli bireyler için yüzeyinin kabartmalı yani delikli olması sayesinde farkındalık yaratabilmektedir. Görme engelleri bireylerin yolu takip edebilmesi bakımından büyük önem sağlamaktadır. Yapılan inşaat çalışmalarında ya da boya çalışmalarında kurulan iskelelerde bu platformu kullanmaktadır. Bu sayede iskele kısmında çalışan insanların ayaklarının kaymaması veya üstüne konulan aletlerin aşağıya düşüp başka insanların kafasına gelmemesi bakımından büyük önem taşımaktadır. Aynı zaman da büyük arabaların yani tır, kamyon gibi araçların basamak kısmında bu ürünün olması sayesinde arabaya binmeye çalışırken yüzeyinin gene kabartması olması sayesinde oluşabilecek tehlikelerin önüne geçmektedir. Kullanım alanları sadece bu kadar ile sınırlı değildir. Yine aynı zaman da yangın merdivenlerinin basamak kısımlarında da bu platform kullanılmaktadır. Bu sayede olası bir yangın sırasın da bu merdivenleri kullanan insanların hızlıca ineceğinden dolayı düşme ya da kayma durumlarından engellemekte olup insanların sağlığını korumaktadır. Bu kabarcıklı yapısı sayesinde hissedilebilir olmasından kaynaklı birçok kullanım alanı daha mevcuttur. İskele sacı ve kasa sacı da bunlardan birileridir.

YÜRÜYÜŞ YOLU YAPISI NASILDIR?

Yürüyüş yolu yapısı hissedilmeye elverişlidir. Dokusunun delikli ve kabarık olması sayesinde bireyler bu yolda yürürken yolun kabartmalı olduğunun farkında varmaktadırlar. Yine aynı zaman da yolumuzun kabarık olması sayesinde oluşabilecek tüm tehlikelerden sizi korumaktadır. Her ne kadar parlak bir görüntüsü olup kaymaya elverişli gibi gözükse de asla kaydırmazdır. Yağmur da kar da ıslandığı zaman bile ayakkabılarınızı kaydırmaz kabartmalı olan yere tabanlarınız takılmaktadır. Güvenli olan ve sizi koruyan bu yolumuz hem iş hayatında oluşabilecek tehlikelerden korurken aynı zamanda da görme engelli bireylerimiz için de hayatlarını kolaylaştırabilmektedir.