Yücecengiz

Alüminyum Delikli Sac Bursa

Alüminyum Delikli Sac Bursa

Alüminyum, sahip olduğu fiziksel özellikleri nedeniyle demir ve çelikten sonra kullanımı en yaygın olan metal çeşidi olarak uzun yıllardır hayatımızda yer alıyor. Tek başına son derece yumuşak ve kırılgan bir yapıya sahip olan alüminyum, uygulanan bazı metalürji teknikleri ile hafifliğini kaybetmeden oldukça sağlam bir yapıya kavuşabilmektedir.. Hafif ve esnek yapısı nedeniyle de alüminyum, başta otomotiv sektörü olmak üzere birçok alanda oldukça sık kullanılıyor. Gemicilik, beyaz eşya, savunma sanayi, elektronik, yapı malzemeleri üretimi gibi oldukça geniş bir kullanım alanına sahip olan alüminyum, insan sağlığına zararlı olmaması nedeniyle de hazır gıda ve içecek sektöründe de sıklıkla kullanılıyor. Örneğin gazlı içeceklerin satışa sunulduğu metal kutular, çok ince alüminyum levhalar kullanılarak imal ediliyor.

Alüminyum levha kullanılarak imal edilen diğer bir önemli ara ürün ise perfore adı verilen delikli saclar. Alüminyum delikli sac, araç filtrelerinde, otomatik ve manuel eleme sistemlerinde, depolama alanlarında ve hafifliğin önemli olduğu iç ve dış mekân kaplama projelerinde sıklıkla kullanılıyor. Ayrıca havalandırma kanallarının çıkış noktalarında, baca sistemlerinde ve mantolamada da sıkça tercih ediliyor. Paslanmaya dirençli olması, hafifliği, yüksek dayanıklılığı, kolay imal edilebilirliği ve düşük maliyeti, alüminyum delikli sacların tercih edilmesindeki nedenlerin başında geliyor. Hızlı ve ucuz bir yöntem olması nedeniyle delikli sacın üretiminde genellikle ağır pressleme tekniği kullanılmaktadır. Ancak hassasiyetin önemli olduğu endüstriyel sac üretimlerinde lazer kesim, eritme ve sıcak press tekniklerine de yer veriliyor.

Farklı kullanım alanları çoğu zaman farklı ebatlara sahip delikli sacların kullanımını gerektiriyor. Ayrıca deliklerin şekli, derinliği ve çapı da sacın kullanılacağı alanlar arasında genellikle değişiklik göstermektedir. YÜCECENGİZ METAL müşterilerin ihtiyaçlarına karşılık verebilmek adına geniş bir ürün yelpazesi sunuyor. Ayrıca müşteriye özel delikli sac tasarım ve üretim hizmeti de sıkça tercih edilmektedir. Alüminyum delikli sac Bursa bölgesinde de birçok firmamız tarafından üretilip satışa sunuluyor.

Alüminyum Delikli Sac Bursa Sipariş Ver

Alüminyum delikli saclar hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıdaki iletişim formuna bilgilerinizi bırakabilirsiniz.