Yücecengiz

Alüminyum Bursa

Alüminyum Bursa

Alüminyum sahip olduğu avantajlar sayesinde bir çok sektör tarafından tercih edilen bir materyaldir. En çok kullanılan metallar arasında ilk üçte yer alan alüminyum yapılan çeşitli işlemlerle birlikte oldukça sağlam bir yapıya kavuşmaktadır. Böylelikle hem hafifliğini kaybetmemiş oluyor hem de olduğundan daha güçlü bir metal olarak karşımıza çıkıyor.

Alüminyumun Genel Özellikleri

  • Toksik bir metal değildir.
  • Alev almaz
  • Boyama yapılmadan bile kullanılabilir
  • Paslanmaya karşı dirençlidir
  • Olumsuz hava şartları ve kimyasallara karşı direnci yüksektir
  • Yansıtma özelliği yüksektir
  • Korozyon direnci yüksektir
  • Tekrar tekrar geri dönüştürülebilir bir özelliğe sahiptir
  • Yüksek iletkenliğe sahiptir.
  • Düşük erime noktasına sahiptir bu yüzden çeliğe göre yaklaşık 5 kat daha hızlı kullanılma fırsatı sunar.

Tüm bu özellikleriyle alüminyum bir çok metale göre ortalama %20 – %30 bandında daha düşük maliyetle üretim yapma fırsatı sunmaktadır.

Otomotiv, gemicilik, beyaz eşya, savunma sanayisi, yapı malzemeleri gibi bir çok alanda kullanılan alüminyum aslında hayatımızın bir çok noktasıyla temas etmiş durumdadır.

Metal endüstrisinde perfore ismi verilen alüminyum delikli saclar yoğun bir şekilde tercih edilmektedir. Genellikle havalandırma sistemleri, araç filtrelerinde, depolama alanlarında ve dış cephe kaplamalarında tercih edilmektedir. Alüminyum delikli saç modellerine sitemizde yer alan ürünlerimiz kısmından da göz atabilirsiniz.

Alüminyum Lazer Kesim

Bünyemizde bulunan üstün ve yüksek teknolojiye sahip lazer kesim makineleriyle farklı alüminyum kesim uygulamalarınıza hızlı ve maximum kalitede cevap verebiliyoruz. Bu noktada alüminyuma yönelik lazer kesim uygulamasını diğer kesim işlemlerinden ayıran önemli bir detay bulunmaktadır. Alüminyumun sertlik seviyesinin diğer metallere göre biraz daha düşük olması nedeniyle lazer ışınlarına karşı direnci daha yüksektir. Bu nedenle alüminyum materyaline lazer kesim işlemi uygulanacaksa öncelikle bu konuda uzman ve yüksek teknolojiye sahip cihazları bulunan yerleri tercih etmek gerekmektedir. YÜCECENGİZ METAL SAN. TİC. A.Ş. olarak 1990 yılından beri gelen tecrübemiz ve son teknolojilere sahip makine parkurumuzla en zor görünen işleri bile maximum hız ve en uygun maliyetlerle tamamlamanın gururunu yaşıyoruz.

Alüminyum ve diğer işlenmiş alüminyum ürünleri hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıdaki formu iletişim bilgilerinizi bırakarak sizinle iletişime geçmemizi sağlayabilirsiniz.