Yücecengiz

İstanbul Sac

İstanbul Sac

Metaller, çeşitli endüstriyel yöntemlerle inceltilerek ve işlenerek İstanbul sac şeklini alır. Genişletilen metaller bu sayede üretime hazır hale gelerek farklı tekniklerle bükülerek kesilebilir. Sacın günümüzde pek çok kullanım alanı bulunur. Başta geleneksel olarak bina çatıları olmak üzere elektrikli ev aletleri, oto sanayi, yapı malzemeleri gibi geniş bir skalada kullanılır.

Sac yapımında en çok kullanılan metal olan alüminyumun yanı sıra bakır, çelik, titanyum, pirinç, nikel gibi metaller de sac işlemine uygundur. Bu metallerle birlikte altın ve gümüş de dekorasyon amacıyla sac görünümünü alır. Demirden yapılan saclar, çoğunlukla elektrikli alet ve makinelerin yapımında kullanılır.

Farklı kalınlıklara sahip olan sacların bu özellikleri kalibre ile ölçülür. Folyo olarak bilinen çok ince sacların kalibre numarası yüksekken, plaka ve levhalar ise düşük kalibrelidir.

Lazer Sistemiyle Sac Kesimi Nasıl Yapılır?

Sacları kesebilmek için farklı yöntemler bulunmasına rağmen lazer kesim günümüzde en çok kullanılan yöntemlerden biridir. Bunun nedeni, lazer kesimin maliyetleri oldukça düşürmesi ve yüksek verim elde edilmesidir. Hata payı yok denecek kadar az olan lazer kesim yöntemi ile çok küçük alanlarda bile etkili sonuçlar elde edilir. Lazer ile istanbul sac kesimi, lazer ışınının kesilecek olan bölgeye yüksek miktarda enerji vermesi gibi basit bir prensiple çalışır. Işına maruz kalan sac kısmı ısınarak bir süre sonra bütünden ayrılır. Böylece kesme işlemi gerçekleştirilmiş olur.

Metaller üzerine her türlü yazı ve resim bu teknikle üstün performansla kazınabilir. Yüksek sıcaklık nedeniyle metal sac üzerinde meydana gelebilecek deformasyon minimuma indirilerek pürüzsüz bir görüntü elde edilir.

Lazer Kesimle Sac Kaynak İşlemi

Lazer teknolojisinin hızla gelişmesi ile birlikte artık yalnızca kesme değil kaynak işleri de kolayca yapılmaktadır. Bu işlem, diğer konvansiyonel kaynak yöntemlerine göre çok daha hızlı olduğu için tercih edilir. Aynı zamanda, daha düşük miktarlarda harcanan enerji, yüksek tasarruf sağlar. Sac metallerde kaynak sonrası temiz bir görüntü oluşturması oldukça avantajlı bir durumdur.

İstanbul sac kaynak işlemlerini tek bir metalle sınırlandırmaz. Farklı materyallerle uyum içinde işleyen lazer sac kesim, her seferinde efektif sonuçlar elde edilmesini sağlar.

İstanbul’da sac işlemine ihtiyaç duyuyorsanız aşağıdaki formu doldurarak sizinle iletişime geçmemizi sağlayabilirsiniz.