Yücecengiz

İstanbul Lazer Kesim

İstanbul Lazer Kesim

Günümüzde pek çok alanda kullanılan istanbul lazer kesim, belli teknik kurallara uygun olarak yapılır. Dkp, St37, St52, Alüminyum, paslanmaz çelik, karbon çelik gibi metallere uygulanarak etkili sonuçlar elde edilir. Çok küçük parçalı metaller üzerinde bile işlem yapılabilmesine olanak sağlayan lazer kesim, özellikle seri üretime geçiş sırasında üreticiye kolaylık sağlar.

Lazer kesimin uygulanmasındaki en büyük etmenler üretimde hata payını minimuma indirmesi ve maliyeti düşürmesidir. Materyallere, mikron seviyesindeki lazer ışığı ile en küçük detaylar bile verilebilir. Metallerin yanı sıra profil ve boru kesim işlemi için de kullanılır.

İstanbul Lazer Kesim Teknikleri Nelerdir?

Lazer kesim farklı materyaller için farklı şekillerde uygulanır. malzemeleri kesmek için ise CO2 yöntemi uygulanır. Karbondioksit gazı ile yüksek ve sürekli dalga verilerek gerçekleştirilen kesim, metal üzerinde işlem yapmayı çok daha kolay hale getirir

Kullanılan bir yöntem de plazma kesimdir. Çelik ve alüminyum gibi elektrik iletkenleri kesmekte çok başarılı olan bu yöntem, esnekliği sebebiyle sıklıkla tercih edilir.

Lazer kesicinin eksen etrafında hareket etmesi ile tabla üzerindeki materyale 2D yöntemi ile kesim yapılır. Özellikle otomotiv sektöründe kullanılan 3D kesim, otomobil parçalarının istenilen şekilde işlenmesi ile profil ve boruların hem kesimi hem kaynaklanması için kullanılır. Bu sayede, kaynak için yapılan işlemlere gerek kalmayarak maliyet düşürülür.

Hangi Lazer Kesim Makineleri Kullanılır?

İstanbul lazer kesim makineleri, lazerin bulunduğu noktaya elektrik verilmesi ile ışın oluşturmayı hedefleyen bir prensiple çalışır. Bu ışın makinede bulunan mercekler yardımıyla materyallerin kesim işlemini gerçekleştirir. İşlenecek materyale göre seçilen makineler ile dakikalar içinde en sert metaller bile kesilerek üretime hazır hale getirilir.

Makinelerin boyutu ve hızına bağlı olarak farklı motorlar kullanılır. Programlar yardımıyla çizilen modeller makineye iletilerek materyaller üzerinde uygulanır.

Yücecengiz Metal olarak kullandığımız tüm makineler, kesimi yapılacak materyale uygun olarak seçilir. Tecrübemiz ve teknolojik makinelerimizle işlem gören materyaller, yüksek kalite ve hızla üretime hazır hale getirilir.

 

İstanbul’da lazer kesim işlemine ihtiyaç duyuyorsanız aşağıdaki formu doldurarak sizinle iletişime geçmemizi sağlayabilirsiniz.