Yücecengiz

Punch Kesim Nedir Nasıl Çalışmaktadır?

Puch Kesim Nedir ?

PUNCH KESİM NEDİR NASIL ÇALIŞMAKTADIR?

Punch kesim, kesim türlerine göre hızlı bir kesme yöntemidir. 21. Yüzyılın en çok tercih edilenlerinden biri olmasının sebebi yüksek parça kalitesi ve daha düşük maliyetli olmasıdır. Bu kesim makineleri zımbalama mantığı ile çalışmaktadır. Geleneksel kesimlerden olan lazer, su jeti ve plazma kesimlerinin önüne geçmektedir. İstenilen şeklin kesilmesinde büyük oranda etkisi vardır. Bu etkinin sebebi CNC kontrolün güçlendirmesiyle birlikte birden fazla kesici takımı barındırmasından dolayıdır.

Puch Kesim Nedir ?

                                                           Puch Kesim Nedir ?

PUNCH KESİM İLE AVANTAJLAR

Punch kesim lazer kesim gibi diğer kesim türlerine göre daha az maliyetlidir. Kalıp maliyeti azdır ve kısa süre de daha verimli sonuçlar elde edilebilmektedir. Geniş sac plakalarına işleme imkânını sizlere sunmaktadır. Delikleri çok olan parçalara lazer kesim iyi sonuç vermez iken panch kesim iyi bir sonuç vermektedir. Özel form da olan kalıpları ile ince saclara bile şekil verme imkanını sizlere sunmaktadır. En önemli özelliklerden birisi de kordon kalıbının tasarımı ile sizlere büyük esneklik sağlamaktadır. Ucuz bir maliyetle sizlere iyi bir sonuç vermektedir. Ayrıca geleneksel kesme yöntemlerine göre panch çoğu zaman daha verimli ve daha kaliteli sonuçlar sağlamaktadır. Sizler hem ekonomik hem de iyi bir kaliteli sonuç almak istiyorsanız panch kesim yöntemini seçmelisiniz. Punch kesimin faydaları bu kadar varken neredeyse olumsuz hiçbir özelliği yoktur. Bu yönden de tercih edilme nedenlerinden biri olmaktadır.

DELİKLİ SAC VE PANCH

Çoğu kesim türlerinde delikli sacı kesmek çok zordur. Ve çoğu kesme işlemi bunu başaramamaktadır. Punch kesim türü delikli sacı kesme bakımından ideal bir kesim sunmaktadır. Neredeyse hiçbir kesim yöntemi delikli sacı kesemezken panch bu kesme işlemini çok başarılı bir şekilde sizlere sunmaktadır. Ürününüzün yani delikli sacınızın bozmaz estetik olarak kötü bir görüntüye kavuşturmamaktadır. Aksine kesme işleminin çok başarılı sonuçlar verdiği için estetik ve kalite yönünden bir numaradır. Eğer sizler de delikli sacınız da kesme yöntemlerden birini seçmek zorunda iseniz bu yöntem tam size göredir. Hem ekonomik hem de kaliteli kesimler için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

[/ vc_column_text] [/ vc_column] [/ vc_row]