Yücecengiz

Punch Kesim Nedir?

Punch Kesim Nedir?

Genel olarak İngilizce adı kullanılan ve “punch” olarak adlandırılan kesim tarzı zımba ile delik delme olarak düşünülebilir.

Punch Kesim Nasıl Yapılır? 

CNC punch tezgahıda çeşitli amaçlar için bulunan zımbaların belirli bir sıraya göre sac metal üzerine çeşitli işlemler yapmasına dayanır.

Kalıp kısmı sabitken sac parça hareketlidir. Sac parça iki eksen (X,Y) üzerinde hareket eder. Eksenlerdeki hareketin hassasiyeti yüksektir.  Kalıpların sac üzerinde nerelerde işlem yapacağı daha önceden hazırlanan ve tezgaha yüklenen programda belirtilmiştir.

Punch Kesim Maliyet Avantajları

Maliyetin daha önemli olduğu durumlarda alternatif bir çözüm aracı olabilecek bir teknolojidir. Kalıplar yardımıyla talep edilen ürünün sacdan CNC yardımıyla hassas bir şekilde çıkarılması işlemidir. Ayrıca lazer kesim teknolojisiyle gerçekleştirilmesi mümkün olmayan saca form verme işlemi de bu teknoloji ile yapılabilmektedir. Özellikle paslanmaz kesimlerde ve perfore kesimlerde maliyetlerin düşürülmesi açısından tercih edilir. Maksimum kalınlık siyah sacda 5mm’ye kadardır.

Punch Kesim Materyal Avantajları

Punch kesim;

Siyah sac levha ürünlerinde 8mm,
Paslanmaz çelik levha ürünlerinde 6mm,
Alüminyum alışım levha ürünlerinde 5mm kalınlığa kadar;

yine hassas ölçülerde kesim işlemlerini, aynı zamanda bakır, pirinç, plastik,ve galvaniz levha ürünleri üzerinde kesme, ızgara, delme ve form verme işlemlerini mümkün olan en hızlı ve ekonomik şekilde hazırlayabilmekteyiz.

Punch Kesim Kullanım Alanı Avantajı

Punch sac kesiminin en önemli avantajı istenilen kesimin en uygun maliyetlerle hızla hazırlanabilmesidir. Sizin ihtiyacınız doğrultusunda için en uygun teklifimiz hızlı bir şekilde hazırlanarak tarafınızla paylaşılmakta ve yüksek teknolojili makinelerimiz ile hızlı bir şekilde siparişiniz hazırlanmaktadır.

Punch Kesimin Avantajlarından Hangi Sektörler Faydalanabilir?

Birçok sektöre hizmet eden bir uygulamadır.

Başlıca;

Elektrik, Elektronik, Makine ve yedek parça imalatı, Otomotiv, Metal eşya, Aksesuar, gibi imalat sanayinde çok geniş bir yer tutmaktadır. Ve bir başka bir çok sektörde perfore kesimin avantajlarından yararlanılmaktadır.

Punch Kesimin Avantajlarını Anlattık, Şimdi Sizi Dinliyoruz!

Punch kesimin avantajları hakkında daha fazla bilgi almak veya perfore kesim işlemine dair aklınıza takılan sorularınız varsa aşağıdaki formu doldurarak sizinle iletişime geçmemizi sağlayabilirsiniz;