Yücecengiz

Perfore Bursa

perfore bursa

Perfore Bursa

Perfore, değişik malzeme yapılarıyla ele alınarak tasarımı sağlanan genişletilmiş metal levhalara verilen isimdir. Farklı metal çeşitleri ile hazırlanan perfore levhalar mekan ile uyum içinde ve türlü geometrik yapılarda işlenerek üretim işlemi gerçekleştirilmektedir. Perfore çapları, delik şekilleri, dizilişi ve geometrik tasarımına bağlı olarak yüksek tonajlı preslerde özel üretim hattında gerçekleştirilir. Ulaşım ile montajı profesyonel bir anlayışla tamamlanır. Yani günümüz modern mimari yapılarında hem iç hem de dış mekanların vazgeçilmez unsuru haline gelmiş görsel tasarımlardır.

Perfore Üretim Süreci

Perfore ürünlerinin tasarım süreci farklı delik yapıları üzerinden olur. Perfore Bursa levha çeşitleri ile birlikte ayrıca zımbalama işleminde parçacıklar da kullanıma dahil edilmesi sağlanır. Perfore zımbalama işlemi sırasında aynı süreçte hazırlanan delikler metal levha hizasına paralel olarak üretimi gerçekleşmesi söz konusudur ve Perfore ürünleri kullanıcı isteklerine göre uygun şekilde her zevke hitap edecek biçimde özel ürünler ortaya koyarak seçim yapılabilmektedir.

Perfore Kullanım Alanları

Perfore, günümüz birçok farklı mimari yapı için özellikle büyük bir öneme sahip olan oldukça önemli olan bir metalik levha malzemesidir. İç ve dış olmak üzere farklı bina yapılarından ızgaralara, oyun park alanlarından yüzey ve tavana kadar birçok değişik konumda kullanılabilmektedir.

Perfore levhalarının avantajları arasında ışık geçirgenliği sayesinde güneş ışınlarından dengeli biçimde yararlanılmasın fırsat vermesi söz konusudur. Bu sayede daha açık ve ferah bir alan yaratılırken, ısıdan faydalanma imkanı da ayrıca elde edilir. Kayma eylemini engelleyerek mekanda güvenilir bir etki yaratmayı sağlar ve akustik bir verimlilik sayesinde mekanın daha alternatifli ve çeşitli kullanılmasına olanak vermesi sağlanmış olur.

Perfore sunduğu paslanmaz çelik tasarımı ve kaliteli malzeme yapısı ile herhangi bir bakım gerektirmeyen perfore ürün çeşitlerinin sadece temizlik ve bakım süreçlerinin oldukça düzenli ve bakımlı olması gerekmektedir. Perfore bursa levhaları dış mimari yapılarda estetik bir tarz sunarken, ayrıca iç yapılarda ısı yalıtım etkisiyle önemli görevler üstlenir. Bu sayede tavan ve döşemelerde, elek ile çiftlerde, güneş gölgelikleri gibi birçok farklı yerde etkin olarak  perfore levhalar kullanılmaktadır. Günümüzde modern ve yenilikçi mimari yapılarının vazgeçilmez tasarımları haline gelmiş perfore ürün çeşitleri, geniş bir ölçek ve ebat yelpazesi sunmaktadır.